האתר בהרצה, אנחנו יושבים על זה עכשיו...

המפתח להתקדמות: התמקדות

רוחמה הופמן

פוקוס

"הייתי בבית כל הבוקר ולא הספקתי כלום. כלום. והמתסכל הוא שכל הזמן עבדתי, לא נחתי רגע. אני מסתכלת אחורה על הבוקר שעברתי. ומנסה להבין מה עשיתי שם. הכנתי ארוחת צהרים נחמדה שזה חשוב מאוד , אבל מה עוד עשיתי? לא יודעת. המון דברים קטנים והבוקר נגמר".

"אני צריכה לגמור עבודה של עיצוב גרפי ללקוחה. מנסה להתקדם  עם זה – אבל זה לא ממש זז כמו שאני רוצה. ישבתי על המחשב כל הערב – אבל כל רגע נזכרתי במשהו אחר שאני צריכה לבצע. תוצאות? עשיתי המון דברים קטנים – אבל שום דבר משמעותי".

"רציתי לסדר את ארונות הבגדים שלי. אפילו שעכשיו לא ערב פסח, עדיין נשארו לי מעט בגדי חורף במדפים, וסתם בגדים מיותרים. אבל אני לא מגיעה לזה. לא מצליחה. התחלתי כבר כמה פעמים, אבל זה פשוט לא מצליח לי".

כדי להגיע להצלחות בכל תחום שהוא בין בבית, בין בעבודה, ובאופן כללי – חשוב ללמוד להתמקד.

התמקדות עוזרת ונחוצה תמיד אבל בזמני לחץ – במיוחד.

"היה יום שישי בבוקר. יום שישי שהגיע אחרי שבוע קשוח במיוחד. אני מדריכת טיולים במקצועי. והשבוע היתה לי ברכה בעבודה. יום אחר יום מראשון עד חמישי הדרכתי טיולים. חמישה ימים בשבוע האחרון. והבית? תוהו ובוהו.  קמתי ביום שישי, ולא ידעתי מה לעשות קודם. בכל הזירות- בישול/ סדר/ ניקיון אני מתחילה מאפס. הילדים יצאו ללימודים. ואני התחלתי להסתער על הבית. החלטתי להתחיל מסדר ושטיפת הבית. 

התחלתי מהסלון. מאיפה מתחילים? החלטתי לעבוד מאוד ממוקדת. דבר ראשון – פינוי משטחים. ספה תחילה – ניגשתי לספה במרץ. לוקחת חפץ אחר חפץ למקום. הרמתי את הסוודר של הילדה, ניגשתי לארון , ופתחתי. איזה בלגן! מי מאמין שרק לפני שבוע השלטתי סדר עולמי חדש בארון הבגדים? היה לי חשק רק לרגע, כלומר לחמש דקות לפחות, לתת קצת צורה לארון אבל התגברתי. הארון יחכה. הנחתי את הסוודר במדף המבולגן וחזרתי לסלון. אני ממוקדת מטרה. עכשיו אני רק מפנה ספה. 

ושוב – זה חזר על עצמו. הרמתי מהספה את עיתון הילדים, הלכתי למגירת העיתונים, ועמדתי המומה אל מול החפצים הלא קשורים שהשתרבבו למגירה. ממש רציתי לקחת אותם רגע למקומם. אבל – לא. הזכרתי לעצמי שכרגע אני רק מפנה ספה – וזהו.  אם אני רוצה להגיע לשבת – אני חייבת להיות מאוד ממוקדת. עברו ארבע דקות – והספה היתה ריקה לגמרי. ספה ריקה? מצוין. עכשיו פינוי השולחן.

ניגשתי לשולחן הסלון. שולחן סלון – חפץ לפה, וחפץ לשם.  ושוב אני ממוקדת מאוד. לא מתפזרת, אפילו לא לרגע. מניחה במקום – וחוזרת לשולחן.  שתי דקות – וגם השולחן היה מאחורי.

עברתי לפינוי שוליים של מדפי ארון הספרים. סיימתי אותם לגמרי.

 עכשיו –  כסאות. סיימתי.

 תור הכורסה. 

עבדתי בזריזות, אבל מה שיותר משמעותי – לא התפתיתי להתפזר אפילו לא לרגע. רבע שעה – והסלון היה מפוקסס. נשאר לי רק לשטוף אותו.

עבדתי כך כל אותו היום. מחליטה על מטרה – וממוקדת רק בה.

ההספקים שלי היו מדהימים! הגענו לשבת בשמחה, בנחת, מוקדם יותר מאשר כל שבוע. אני הולכת לאמץ את צורת העבודה הזו תמיד".

התמקדות היא תכונה קריטית וחשובה תמיד. בזמני לחץ גובר הצורך בהתמקדות שבעתיים, אבל בו זמנית, לנו – בתור מנהלות ועקרות הבית – קשה לפעמים שבעתיים להתמקד. כי מפריע לנו שבעתיים הבלגן בארון בחדר, או חוסר הסדר במגירת הסכום או מכשירי הכתיבה.

אבל התמקדות היא קריטית להצלחה. ככל שנצליח להתמקד יותר – נגיע לתוצאות מוצלחות יותר.   

ואם נחזור לדוגמה של תחילת הכתבה:

בוקר חופשי?  ערב פנוי? 

לפני שמתחילים אותו – מומלץ לקחת לרגע דף ועט ולחשוב מה התוכניות לבוקר זה, מה אני רוצה להספיק, מה חשוב לי.

החלטתי על תוכנית? להתמקד בה ורק בה. ולא להתפזר אפילו לא לרגע.

הצלחות : )

נמאס לך להגיע לכל דבר רק ברגע שאחרי האחרון?

לחצי כאן עכשיו>>> וקבלי מתנה בחינם:

חמישה פרקי סיפור מרתק + חמישה קלפי פעולה פרקטיים

ליצירת שינוי ליום יום רגוע ומספק.

חסום לך? לחצי כאן.

2 Responses

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הנצפים ביותר

אולי יעניין אותך גם?

דור ראשון ודור שלישי על כוס קפה

על השתיקה

מירי קרון

ארוחה עסקית

מתחמם מתחמם…/ איך לבנות משפך שיווק דיגיטלי

מרים קטנוב

מחשב עם דיאגרמה

ארוחה עסקית

לנהל עסק בתקופת מלחמה

מרים קטנוב

גלגל הצלה

על ריפוי ועל עיסוק

מצטערת, אני לא יכולה לעזור.

קיקי שפיגלמן